Creativity
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-вдъхновяващата музика

5 posters

Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Най-вдъхновяващата музика

Post by mijiturka Sat Feb 20, 2010 1:48 pm

Ясно е, че на всеки си му харесва тази музика, която най-често си слуша, и въпреки това има музика, в която е вложено повече и съответно би трябвало да вдъхновява повече. Какви групи, жанрове, албуми и песни бихте препоръчали на търсещите вдъхновение? Вие към кои се обръщате?
Също ми е любопитно, за пишещите братя, коя музика ви се връзва добре с писането?

В момента явно не съм настроена на вълна дълги убедителни речи, така че ще кажа само - Uriah Heep и Pink Floyd. Smile Също сега се сещам за Poets of the Fall, изненадващо беше, поне за мен, колко наситени текстове имат.


Last edited by mijiturka on Sat Feb 20, 2010 1:55 pm; edited 1 time in total
mijiturka
mijiturka

Posts : 31
Join date : 2010-02-09
Age : 32
Location : Edinburgh

Back to top Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Re: Най-вдъхновяващата музика

Post by Gothic Sat Feb 20, 2010 1:54 pm

Чета само на една финланска готик-метал група - To/Die/For, а когато пиша всичко от Metallica до Green Day, зависи какво е настроението ми. (:
Gothic
Gothic

Posts : 19
Join date : 2010-02-07
Age : 32

Back to top Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Re: Най-вдъхновяващата музика

Post by Somnium Proxy Sat Feb 20, 2010 2:06 pm

mijiturka wrote:Ясно е, че на всеки си му харесва тази музика, която най-често си слуша, и въпреки това има музика, в която е вложено повече и съответно би трябвало да вдъхновява повече. Какви групи, жанрове, албуми и песни бихте препоръчали на търсещите вдъхновение? Вие към кои се обръщате?
Също ми е любопитно, за пишещите братя, коя музика ви се връзва добре с писането?

В момента явно не съм настроена на вълна дълги убедителни речи, така че ще кажа само - Uriah Heep и Pink Floyd. Smile Също сега се сещам за Poets of the Fall, изненадващо беше, поне за мен, колко наситени текстове имат.

"Where Do We Draw The Line" на Poets Of The Fall е наистина много, много, стойностна песничка която съм слушал много пъти с удоволствие. Бтв 10х Румс, все някой трябваше да отвори тази тема Най-вдъхновяващата музика Icon_smile Аз ще се включа със по-изчерпателен пост по-късно.
Somnium Proxy
Somnium Proxy

Posts : 51
Join date : 2010-02-06
Age : 32
Location : Orleans

http://shad0wfan.deviantart.com/

Back to top Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Re: Най-вдъхновяващата музика

Post by Night~Light Sun Feb 21, 2010 2:05 am

mijiturka wrote:.... Pink Floyd. Smile
cheers
Определено... вдъхновавяща, но по-скоро я слушам и гледам клипове или направо Стената и след това сядам да пиша, може по съвсем различна тема, но знам ли, сякаш разграничавам музиката която ме вдъхновява и писането, писането може да стане навсякъде- в автобуса, в даскало или в 5ч сутринта ей така от нищото, но за мен си е самостоятелен процес. Могат да слушам музика за вдъхновение преди това или за удовлетворение след, но по време на писането съм толкова погълната, че дефакто няма значение от музиката...
Иначе понякога ме вдъхновяват и най-странните неща. Просто когато си чул нещо малко или си си представил нещо, сънувал си нещо, така е и с музиката...
И като ме вдъхнови някоя песен и си я пускам по хиляди пъти...ама по много Razz
Night~Light
Night~Light

Posts : 50
Join date : 2010-02-17
Age : 33

Back to top Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Re: Най-вдъхновяващата музика

Post by mijiturka Sun Feb 21, 2010 7:10 am

Сега, като си поразгледах last.fm-а, се сещам за още нещо, които си заслужава да се спомене. The Alan Parsons Project е група, която бих могла да сравня донякъде с Pink Floyd, макар че това си е доста общо сравнение, защото имат индивидуално звучене, но като цяло правят концептуални албуми (Freudiana - свързан с теорията на Фройд, Tales of Mystery and Imagination - по произведенията на Едгар Алън По, Ammonia Avenue - за влиянието на техническия прогрес върху човечеството и т.н) и, дето се вика, "по-странна музика". Smile Alan Parsons е инженер по професия и е записал доста успешни и добре изпипани албуми на други групи, включително няколко на Pink Floyd.
mijiturka
mijiturka

Posts : 31
Join date : 2010-02-09
Age : 32
Location : Edinburgh

Back to top Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Re: Най-вдъхновяващата музика

Post by ZylFei Tue Feb 23, 2010 5:10 am

Аз се вдъхновявам от най-различни групи и не искам да се ограничавам откъм източници на муза. Тя просто си идва. Така че мога да творя под звука както на изпълнители от типа на Lily Allen, така и на тежки банди като Scar Symmetry (които въпреки всичко не са толкова тежки) - всичко е най-вече от настроението ми и настроенито, което носи музиката.
Често се случва нежната музика да ме кара да рисувам много болни неща, а тежкият звук да ме размеква и да драскам някакви размечтани безсмислици.

ZylFei

Posts : 3
Join date : 2010-02-15
Age : 32
Location : Хасково

Back to top Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Re: Най-вдъхновяващата музика

Post by Night~Light Tue Feb 23, 2010 10:48 am

ZylFei wrote:
Често се случва нежната музика да ме кара да рисувам много болни неща, а тежкият звук да ме размеква и да драскам някакви размечтани безсмислици.
твърдо да и пак да... Smile))
Night~Light
Night~Light

Posts : 50
Join date : 2010-02-17
Age : 33

Back to top Go down

Най-вдъхновяващата музика Empty Re: Най-вдъхновяващата музика

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum