I can tell you why people go insane....

Go down

I can tell you why people go insane....

Post by Fragment on Mon Feb 22, 2010 3:51 pm

Пак мълчиш. Но обръщението е към теб. И пак си сам, а аз дори не зная кой си. Все на теб говоря, а е някак иронична липсата ти в усета ми. Не мога да ти придам форма, не мога да те извая нито за секунда. Не те познавам сякаш…

А ми се иска. Иска ми се да разбера защо все с теб общувам, защо само ти ме разбираш без дори да слушаш. Иска ми се, също, да знам как да те достигна. Коя е твоята тема? Какво искаш да чуеш, за да викнеш след мен своят оглушителен отговор…

Писах за любов, раздяла, включих пристрастяване… Търсих те в психиатрии, на мостове, в древни гори. Уформих цял нереален свят, в който да пристъпиш и да се представиш плахо. Не го направи! Не е бил точният … И сега на къде? По кой път да поема... А знам, че пътищата не ги обичаш. Тях описвам непрестанно и някак никога не те намирам приседнал в тревата, почиващ от пореданата миля, която си изминал.

Нито залезите и изгревите, нито звездите, нито убийстовто са способни да те заинтригуват. Мълчиш дори и на счупените сърца, разбитите мечти, разкъсаните идеали. Щастието е мъглата, в която би се загубил- там не прииждаш. Не откликваш на усмивки, не те интересуват промените, не те омайват акордите на стара китара или звука от прашно пиано. И след всичко това... как да те открия?

Изчерпах се, а ти си муза. Как да продължа, ако не те притежавам, ако не ми отпуснеш малко вдъхновение... Не съзираш ли безизходицата в която се лутам? – Трябва да пиша, за да те открия.. а за да пиша ми трябваш ти.
Fragment

View user profile http://moarein.blogspot.com/

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics