Из "Неадекватна Периспектива"

Go down

Из "Неадекватна Периспектива"

Post by mijiturka on Sat Feb 20, 2010 11:37 am

"Неадекватна Периспектива" е вестникът на класа ми, който се списва основно от мен и още една приятелка и като цяло е изпълнен с простотии, като някои от тези простотии се доближават, съвсем плахо и на безопасно голямо разстояние, до художественото творчество.
И така...

Изповедта на един алкохолик

- Как стигнахте дотук? – попита психологът, сякаш наистина го интересуваше.
- Еми с автобус.
- А защо закъсняхте толкова много?
Алкохоликът въздъхна и отпи от шишенцето, откраднато от близкото кафе, което отдавна не съдържаше минерална вода.
- Ще ти го кажа съвсем откровено. Когато един ден се вгледаш в живота си, ама така, философски се вгледаш, и осъзнаеш, че пропускаш последните си автобуси, за да си долееш водката в полупразната кутия със сок, през главата ти протичва случайната мисъл, че даскалката ти по математика може и да е имала право. Повярвай ми, никога не съм го очаквал.
- За какво е имала право?
- Че цял живот ще си остана безпериспективен неадекватник.
- И останахте ли?
- Вижте сега... – проточи алкохоликът и се загледа в произволна точка на стената, сякаш бе на път да роди гениална мисъл. – Първо, много е тъжно че тази водка си я нося в чантата от цели пет дни и колкото и да се мъча, не мога да си измисля повод да си я изпия. Представяш ли си колко съм затъпял.
Стаята потъна в мълчание, докато последната мисъл не се насити да прави триумфални обиколки из поизпразнената глава на алкохолика и не легна обратно в прашното си ъгълче.
- Нямате никакво право да ме съдите – продължи алкохоликът – само защото съм си объркал посоката за вкъщи, когато съм излизал от кръчмата. Зад такива дребни недоразумения се крие цял низ от фактори, външни при това!... които ме направиха такъв.
- Избройте ми някои от тях, степенувайки ги по важност.
- Ето, ще ви дам един прост пример. Утре имам класно по български, вдругиден – контролно по математика, после ще ме изпитват по физика, и най-накрая ще ме мъчат в някаква огромна зала с чудовищно големи маси, да решавам задачи в продължение на ПЕТ! – обърнете внимание, ПЕТ часа. И знаете ли кое е най-лошото? Опитват се да ме накарат да повярвам, че нямало да ми навреди да го правя два пъти седмично.
- Значи нямате никакво свободно време от толкова учене. Разбирам откъде се заражда стресът Ви.
- Абе човек, ти, да те питам, в кое даскало си учил? Аз ако толкова бях залягал над учебниците, сега щеше ли да съм стресиран?
Психологът стана от внушителното си кресло и дълго стоя, гледайки през прозореца. Алкохоликът също потъна в своите мисли, довърши експедитивно шишенцето съмнителна течност и погледна съзаклятнически празното дъно през гърлото му. Сви рамене и се усмихна примирен. Стана, взе си раничката и излезе.
След този разговор психологът реши да си вдигне чукалата от това даскало и никога повече не зарадва деветокласниците с легендарния си номер с ритането на кофата.

mijiturka

View user profile

Back to top Go down

Re: Из "Неадекватна Периспектива"

Post by Harima Kenji on Sat Feb 20, 2010 12:41 pm

Яко е!

The Almighty

View user profile

Back to top Go down

Post by Somnium Proxy on Sat Feb 20, 2010 12:47 pm

Деветокласните алкохолици.... това ми връща спомени Laughing Като се замисля май точно през 9-ти клас пропаднахме... ех, НПМГ, какво да се прави lol!

View user profile http://shad0wfan.deviantart.com/

Back to top Go down

Post by Night~Light on Sat Feb 20, 2010 12:53 pm

mijiturka wrote:
След този разговор психологът реши да си вдигне чукалата от това даскало и никога повече не зарадва деветокласниците с легендарния си номер с ритането на кофата.
Абе накъде се заби Игов, нещо за политика подучух...?
Night~Light

View user profile

Back to top Go down

Post by Somnium Proxy on Sat Feb 20, 2010 12:56 pm

Бтв в негова защита на мен си ми харесваше номера със кофата О.о

View user profile http://shad0wfan.deviantart.com/

Back to top Go down

Post by mijiturka on Sat Feb 20, 2010 12:58 pm

На всички нас. :Р
Иначе и аз не го забелязвам никъде, та това е моята версия какво може да се е случило с него. Very Happy

mijiturka

View user profile

Back to top Go down

Post by mijiturka on Thu Apr 19, 2012 6:38 am

Три години по-късно, явно нищо особено не се е променило в живота ми. Very Happy

mijiturka

View user profile

Back to top Go down

Post by GuttlessKing on Sun Jun 16, 2013 7:54 am

Cool story

GuttlessKing

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content