Creativity
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За смъртта и след нея...

2 posters

Go down

За смъртта и след нея... Empty За смъртта и след нея...

Post by Night~Light Thu Feb 18, 2010 12:49 am

Преди време си говорих с един приятел, разговорът беше за прераждането, кой и дали вярва и как по-точно си го представя. И от думите, които ми каза, последва неизменно мисълта ми как някои хора вярват в това и това сякаш ги успокоява.
Ако някой изведнъж застане пред теб и твърди, че прераждането съществува и в следващия си живот ще бъдеш милионер или ще бъдеш велик художник, нима това ще те успокои за сегашния ти живот? Нима ще се гръмнеш, за да дойде това време? Това според мен са глупости, човек иска да бъде щастлив тук и сега и толкова...
а какво ще става после, после ще му мисли...
И така...
Исках просто да поставя началото на един вид дискусия, какво според вас е смъртта? Има ли нещо след нея? Или ни чака просто земя и червеи? Има ли прераждане? Или ангели, за които пишете? Каквото ви дойде на ум... тук е мястото да си излеете душата!
Може въпросът да прозвучи банално, но всъщност напоследък съм разговаряла с много хора за това и нямате си и на представа, колко различни гледни точки има по него. Вдъхновява ме мисълта от нови идеи, които се сипят постоянно по тази необятна и никого непозната тема.
Night~Light
Night~Light

Posts : 50
Join date : 2010-02-17
Age : 33

Back to top Go down

За смъртта и след нея... Empty Re: За смъртта и след нея...

Post by Somnium Proxy Thu Feb 18, 2010 6:25 am

Не мисля, че надеждата за нещо по-добро би могла да оправдае загубата на настоящото. Дори и да приемем, че един човек сега е нещастен и знае със сигурност, че ще се прероди и ще бъде богат и щастлив (няма да коментирам противоречията вав това твърдение ^^"). Та, дори и във този случай, пак не е оправдано да си прекратява живота, защото той така или иначе ще се прероди, а този живот никога няма да се върне. И според мен два живота са по-добри от един, дори и ако единият от двата е нещастен.
Somnium Proxy
Somnium Proxy

Posts : 51
Join date : 2010-02-06
Age : 32
Location : Orleans

http://shad0wfan.deviantart.com/

Back to top Go down

За смъртта и след нея... Empty Re: За смъртта и след нея...

Post by Night~Light Thu Feb 18, 2010 10:47 am

Първо това с твърдението знаеш, че го казах образно. Второ главната мисъл на леко циничния ми пост беше, че какво ти пука на теб какъв всъщност ще бъде следващият ти живот. Не е ли важен настоящият? Не е ли важно сега да бъдеш такъв какъвто искаш-дори това да означава да бъдеш богат, да бъдеш художник или просто да бъдеш щастлив. Защо толкова силно хората се замислят какво има след смъртта, защо всеки ден разговарям със сума различни хора с напълно различна гледна точка върху това какво има след смъртта, а никой не разсъждава какво иска да направи с живота си. Трябва да призная, че намирам нещо грубо в поста си, но не беше насочено към вас, просто съм ядосана. Ядосана съм на хората, които не мислят за живота си и не правят нищо за него, така не правят нищо и за себе си. Има толкова хора, които просто стоят на едно място, не се развиват, а се самосъжаляват,това е толкова тъжно.

Somnium Proxy wrote: И според мен два живота са по-добри от един, дори и ако единият от двата е нещастен.

Ако вземем за вярно твърдението ти че са два живота да, по принцип си прав, съгласна съм, че опитът е ценен и това да можеш да пробваш от повече неща е наистина важно. Но знаеш моето мнение, че всъщност реално това не са два живота, че реално мозъкът си е отишъл, отишли са си спомените и всичко останало и следващият живот душата, която аз разбирам като енергия просто отива в друго тяло, с друг мозък. Но това не си ти, не ти живееш два живота, разбираш ли? Не всъщност зная, че смяташ друго и че можем да спорим до утре за това, така че нека просто да не го правим.
Вече един път ти казах, не бих спорила с никой на тема какво има след смъртта, защото след смъртта може да има всичко реално погледнато, тъй като нищо не може да се докаже. Ако аз ти кажа, че след смъртта се превръщаме в мравки и ти кажа, че вярвам в това ти просто няма как да ме обориш. Както и аз си признах, че не вярвам в твоята теория.
Но точно това колко различен поглед има всеки върху това събужда моето любопитство. Smile
Night~Light
Night~Light

Posts : 50
Join date : 2010-02-17
Age : 33

Back to top Go down

За смъртта и след нея... Empty Re: За смъртта и след нея...

Post by Somnium Proxy Thu Feb 18, 2010 11:35 am

Просто се опитвах да докажа, че логиката, която наблюдаваш у някои индивиди, е погрещна дори от моя гледна точка ^^ Но си права, да оставим и другите да се включат ^^
Somnium Proxy
Somnium Proxy

Posts : 51
Join date : 2010-02-06
Age : 32
Location : Orleans

http://shad0wfan.deviantart.com/

Back to top Go down

За смъртта и след нея... Empty Re: За смъртта и след нея...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum